CoolGames is een Amsterdamse studio die zich heeft gespecialiseerd in webgames. De studio is hard aan het groeien en heeft recent een nieuw pand betrokken. Dit werd gevierd en als onderdeel van CoolGames Academy was ik één van de gastsprekers.

Het gebouw beschikt over een kleine bioscoopzaal waar ik mijn verhaal over de start van Gamebasics kon vertellen. De MSX-computer waarop ik begonnen ben is een leuke parallel met de gastheer, oprichter van CoolGames Laurens Rutten. Hij heeft ook zijn eerste game-stappen gezet op dit systeem en zelfs wat publicaties op zijn naam.

De andere gastspreker was minstens zo interessant: Koen Deetman van KeokeN Interactive. Hij en zijn broer Paul hebben een ongelooflijk ambitieuze studio opgezet, die in relatief korte tijd door hoge pieken en diepe dalen is gegaan. De epische games die zij hebben gemaakt, spreken enorm tot de verbeelding.

Het geeft energie om te zien wat CoolGames neerzet. De studio heeft hartje Amsterdam Centrum verruild voor Amsterdam-Noord, om verder door te kunnen groeien. Pand Noord waarin zijn hun intrek hebben genomen, ligt op nog geen 10 minuutjes reizen van Amsterdam Centraal en het gebied is enorm in ontwikkeling.

Na afloop van het plainaire deel ben ik nog even blijven hangen om met medewerkers van gedachten te wisselen. Wat opvalt is de passie voor webgames. Iedereen hier is zich ervan bewust dat games maken vooral leuk moet zijn. En dat het een voorrecht is dat je dat mag doen op zo’n inspirerende plek. Ik hoop dat het voorbeeld dat CoolGames neerzet zich gaat vertalen in meer van dit soort succesverhalen in Nederland.

Het kistje boeken dat ik had meegenomen, was binnen de kortste keren leeg. Ik moet echter wel werk gaan maken van de vertaling, want veel medewerkers zijn de Nederlandse taal (nog) niet machtig. De games industrie is tenslotte een internationale wereld.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.